35.8 C
Скопје
3. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

15 годишно девојче од Скопје заминало од дома со личност со кого била во љубовна врска, полицијата трага

На 22.06.2021 во 14.45ч во Полициската станица Чаир, Е.В.(32) од Скопје пријавил дека неговата 15-годишна ќерка телефонски го известила дека заминала од дома со А.Н. од Скопје , со кого била во љубовна врска.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и за расчистување на случајот.