35.8 C
Скопје
3. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

(Видео) Силно невреме предмалку го зафати Охрид – Од пеколно сончево време до големо невреме

Од сончево време за неколку минути силно невреме.

Невремето за неколку секунди ги испразни охридските локали, а кајчињата и бродчињата полни со туристи забрзано со повлекоа на копно.

Деновиве во југозападниот дел на
Македонија се бележи променливо време.

Погледнете го видеото на Centar.mk.

Забрането копирање и дистрибуирање без претходна согласност од Centar.mk.