36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

Макрон: Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување!

Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување, Ова францускиот претседател Емануел Макрон вечерва лично му го поорача на премиерот Зоран Заев во Париз.

Вечерва Заев е на вечера со францускиот претседател. повеќе детали од средбата се очекуваат наскоро.