36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Експлодираше плинска боца во Прпбиштип – жена итно пренесена во болница

фото Pixabay / илустрација

На 09.06.2021 околу 12.10 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во дом на ул.„Плавица“ во Пробиштип, сопственост на Ј.Ј.(61) и С.Ј. од Пробиштип, експлодирала плинска боца. Притоа, со повреди се здобила Ј.Ј. и била пренесена во Клиничката болница Штип за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Пробиштип и се преземаат мерки за расчистување на случајот.