19.8 C
Скопје
20. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

“Летото се враќа” – Детална прогноза за следните 4 дена

Од утре следува период на стабилно и потопло време со пораст на температурите на воздухот.

Прогноза за 03.06.2021
Минимална температура: 5°C до 12°C
Максимална температура: 20°C до 28°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=8

Прогноза за 04.06.2021
Минимална температура: 6°C до 14°C
Максимална температура: 21°C до 29°C
Сончево со умерена облачност и со умерен ветер од северен правец. УВ=7

Прогноза за 05.06.2021
Минимална температура: 7°C до 115°C
Максимална температура: 22°C до 29°C
Сончево со умерена облачност и со умерен ветер од северoзападен правец. УВ=7