19.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Овој хороскопски знак со алкохол ја лечи љубовната тага, но и љубомората

Рибите често се истураат со алкохол.

Рибите се воден знак многу тешко може да одолее на пиењето, а многу често причината за зависност се наоѓа во љубовната ситуација и љубомора, особено кајмажите. Тие се препуштаат на алкохолен делириум за да заборават на болката предизвикана од нивната неуспешна врска. Бидејќи тоа е многу чувствителен знак – многу работи се болни. Лекови за болки и за смирување честопати ќе бидат на дофат на раката, затоа што на тој начин тие бегаат од реалноста.

Со Рибите управува Нептун, и затоа нивните пороци се сè што има врска со алкохолот, дрогата и супстанциите што влијаат на мозокот.