19.8 C
Скопје
20. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик Во тренд...

Бугарија не доби ниту еден поен од Македонија

Евросонг ги објави резултатите од гласањето на публиката и на жирито на вчерашното финално издание во кое победи Италија

Бугарија не доби ниту еден поен од Македонија, ниту од публиката, ниту од жирито.

Според публиката која гласаше телефонски, ова се поените доделени од Македонија: -12 поени за Србија, 10 за Албанија, 8 за Италија, 7 за Швајцарија, 6 за Кипар, 5 за Франција, 4 за Украина, 3 за Азербејџан, 2 за Финска и еден за Русија.

Поените според жирито се следните: 12 за Србија, 10 за Италија, 8 за Израел, 7 за Франција, 6 за Швајцарија, 5 за Малта, 4 за Исланд, 3 за Шведска, 2 за Кипар и еден поен за Русија.