19.8 C
Скопје
20. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик

Скопска сендвичара предизвикува: Изедете бургер од 1 кг и 400 грама помфрит и ќе Ви дадеме ваучер од 1.500 денари

Скопски фаст фуд ресторан почнува необичен предизвик. Ако го изедете огромниот сендвич кој тие ќе го подготват, тогаш ќе ви исплатат 1500 денари. Ако не успеете, тогаш Вие ќе треба да им платите 500 денари. За јадење на бургерот имате време од 25 минути.

Станува збор за фаст фуд ресторанот Baking Bread Burgers кој го почна овој предизвик.

„Состав на бургерот..

5 плескавици, 10 парчиња кашкавал, 10 парчиња сланина,сос и салати.1 кило бургерот и 400 грама помфрит.“ – појаснуваат од ресторанот.