36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Бранко “тресел” дотресол!

Колумна на Виктор Азманоски за Revolucioner.press:

Изминативе неколку денови се поактуелни се објавите за 45 тото враќање на Бранко Црвенковски во СДСМ, апропо на тоа на политичка сцена.

Извесен Томе Милошевски на некој од медиумите имаше објавено колумна со наслов ” Тресе” Бранко, а? Допрва ќе видите!

Епа вака Томе, Бранко тресел, дотресе… Можеби и тој сам незнае дека ќе тресе, ама вас ви одговараат тектонски поместувања, за да се најдете тука некаде да потполните некоја празнина што сами ја правите…

Целиот текст на Revolucioner.press.