Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Запленета дрога, приведена жителка на Куманово

фото Архива

Полициски службеници од СВР Куманово денеска ја лишиле од слобода С.Ј.(37) од Куманово.

При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со кафеава прашеста материја и едно пакување со бела прашеста материја.

Таа била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.