Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Ужас: Жена од Валандово силувана од роднина

Ноќеска, во 2 часот, полициски службеници од Полициската станица Валандово привеле 39-годишен жител на Валандово поради сомнение дека силувал свој роднина.

Според информациите, Д. У., на 2.5.2021, извршил обљуба врз 39-годишна жена од Валандово, негова роднина.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.