Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик

Ресторан нуди бесплатни хамбургери една година, под услов

Ланецот ресторани со седиште во Калифорнија нуди бесплатни хамбургери една година, но под еден услов. Имено, за сите оние кои трајно ќе се тетовираат, носејќи го името на овој ресторан на телото, хамбургерите се бесплатни една година.

Ресторанот Farmer Boys се здружи со Салон за тетоважи во Западен Холивуд, The Honouret Society и Lasinas’s Rockin ’Ink Tattoo за промовирање на 40-годишнината од прославата на синџирот хамбургери. Оние кои сакаат да учествуваат мора да го пополнат формуларот преку Интернет до 21 мај за да закажат состанок, пишува Си-Ен-Ен.

Условот е исто така дека тие мора да бидат постари од 18 години.

Фановите на Farmer Boys можат да изберат од три постојани дизајни на бои, со големина од 2 × 2 инчи, според моделот на веб-страницата на ресторанот. Сите три дизајни содржат име на ресторан и плескавица.

Фармер Бојс објави на Инстаграм дека, поради обемот на барања, не секој што ќе испрати апликација ќе биде поканет на состанокот.

Ланецот ресторани исто така нуди бесплатни привремени тетоважи со сите купувања во продавниците. Ако споделите привремена тетоважа на социјалните мрежи, ќе се пријавите за да освоите бесплатен хамбургер, според објавата на ресторанот на Инстаграм.