Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик

Во исто време тој имал 35 девојки, од кои добивал подароци за лажни родендени – полицијата го уапси

Pixabay

Маж од Јапонија бил уапсен откако бил во врска со дури 35 жени истовремено, со цел да добие подароци за лажни родендени.

Такаши Мијагава беше приведен затоа што изневерил 35 жени, откако се преправал дека е сериозен кон нив.

На секоја жена и дал лажен датум за неговиот роденден, со цел да обезбеди постојан прилив на подароци.

Во еден случај, Такаши и кажал на својата 47-годишна љубовница дека неговиот роденден е на 22 февруари, иако неговиот вистински роденден е на 13 ноември.

Тој на една од своите жртви, 40-годишна жена, и рекол дека неговиот роденден е во јули, додека друга верува дека е роден во април.

Јапонските медиуми пренесуваат дека тој изневерил вкупно 35 жени, но дека постои можност да има повеќе негови жртви.

Се на се’, Мијагава е обвинет за изневерување жени за 700 евра, кои ги потрошиле на роденденски подароци и облека.

Тој ги запознал своите жртви додека работеше во маркетинг компанија, продавајќи одредени производи.

Медиумите јавуваат дека тој им приоѓал на жени и започнувал врски, тврдејќи дека во одреден момент ќе се ожени со неа.

Жените на крајот „провалиле“ и го пријавиле во полиција во февруари.