Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик

Секогаш се шворц: Ова се трите хороскопски знаци со постојано празни џебови

Некои од нас знаат да заштедат пари за црни денови, а на некои тоа не му оди.

Постојат некои хороскопски знаци кои едноставно не знаат како да заработат пари, како што се:

Близнаци
Припадниците на овој знак се најнеодговорни кога станува збор за пари. Тие се толку невнимателни со парите што можат да ја потрошат целата своја плата за еден ден. Тие честопати се наоѓаат во финансиски проблеми, имајќи предвид дека прекумерното трошење пари е правило, а не исклучок.

Стрелец
Припадниците на овој знак, поради изразениот оптимизам, лесно ги преминуваат границите на реалноста. Тие планираат и остваруваат работи за кои апсолутно немаат пари, но секогаш се снаоѓаат некако. Нивните намери се добри, но тие се едноставно несовесни. Стрелците сакаат забава и ќе го потрошат последниот денар за да поминат добро време.

Лав
Лавовите трошат пари само на себе. Не им е грижа колку пари имаат на сметката, тие само уживаат во животот. Не им е жал што потрошија огромни пари на луксузна облека и накит. Тие исто така сакаат адреналин, па затоа често се занимаваат со коцкање со цел да ги умножат своите пари