Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Мухамед Зекири објави документ: Не ме чудат неупатените со новните хистерични реакции во однос на двајцата пратеници кој согласно сите протоколи се денеска во Собранието да ги изгласаат законите кој се за доброто на граѓаните -Ме чудат дел од моите биши колеги новинари кој без да проверат реагираат

Фејсбук статус на Мухмаед Зекири:

Не ме чудат неупатените со новните хистерични реакции во однос на двајцата пратеници кој согласно сите протоколи се денеска во Собранието да ги изгласаат законите кој се за доброто на граѓаните. Ме чудат дел од моите биши колеги новинари кој без да проверат реагираат. ЖАЛНО!!!

И кога се гласаше владата по истиот протокол пратеници кој беа во изолација тогаш присуствуваа на седницата согласно протоколот кој сеуште е на сила.