13 C
Скопје
18. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Мицкоски: Починаа 51 лице, ако одговорноста не е на Заев, чија е?

„Гробиштата се полни, душите празни. Оваа бројка ќе беше помала да имаше навреме вакцини. Но, провизиите им беа поважни. Оставка за мафијашката власт, а потоа одговорност и нормализација“, напиша Мицкоски. Починати се 51 лице од коронавирус, а Заев вели не чувствувал одговорност. А ако не е ваша, чија е?, напиша фејсбук-статус лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.