Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија ТОП ВЕСТИ

ВО ЖИВО: Министерот Оливер Спасовски закажа прес-конференција за 14:30 часот

Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи денеска во 14:30 најави обраќање на јавноста.

Според информациите се очекува министерот Спасовски да каже повеќе детали за случајот со Сашо Мијалков.

„Ве известуваме дека денеска, 23.02.2021 година (вторник) со почеток во 14:30 часот, прес-конференција ќе одржи министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски преку платформата Zoom.“,се вели во соопштението на МВР.

Во продолжение пренос од прес конференцијата која, напоменуваме, започнува во 14 часот и 30 минути