-2 C
Скопје
17. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија

Сончево со температура до 15 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15 степени.

Во Скопје ќе биде претежно сончево со слаб северозападен ветер. Максималната температура ќе достигне 11 степени.