36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија

До среда стабилно, викендов врнежливо – Детална временска прогноза за следните 4 дена

Во следните денови ќе преовладува претежно стабилно време со појава на утринска магла по одделни котлини. Во среда, особено во јужните делови, а во петок и сабота на повеќе места ќе има услови за повремени врнежи од дожд. Во петок и за време на викендот ќе дува засилен, повремено силен северен ветер.

Прогноза за 28.10.2020
Минимална температура: 2°C до 9°C
Максимална температура: 16°С до 23°C
Променливо облачно, во јужните делови со услови за повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Прогноза за 29.10.2020
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 17°C до 24°C
Наутро со појава на магла по одделни котлини. Преку денот сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 30.10.2020
Минимална температура: 3°C до 10°C
Максимална температура: 16°C до 22°C
Променливо облачно со услови за повремен локален дожд. Ќе дува засилен, а вдолж Повардарието повремено силен ветер од северен правец.

Можеби ќе ве интересира

Топлотен бран над Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

Следи топол бран со температури над 40 степени

M T

Топлотен бран над Македонија: Температурите ќе достигнат над 40 степени

CENTAR MKD