13.8 C
Скопје
18. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Спорт Во тренд...

РК Преспа избра нова управа – Агрон Кранлиевски е нов претседател на клубот

Ракометниот клуб Преспа избра нова управа која ќе има големи амбиции во новата сезона во прва ракометна машка лига.

За нов претседател на клубот е назначен Агрон Кранлиевски и останати членови на управата:

Мишко Пупалевски
Никола Станковски
Славчо Николовски
Иван Ангелковски
Албен Бекири

Новата сезона со натпреварување започнува на 26.09.2020 година.

– Нашиот ракометен клуб натпреварувањето ќе го отвори во Скопје со ракометниот клуб на Риниа од Чаир, велат од РК Преспа.