Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Фатени двајца крадци во Штип

Вчера, полициски службеници од СВР Штип ги привеле Ф. И. (31) и Р. Д. (41) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешка кражба на подрачјето на Полициската станица Штип, информира полицијата.

спонзорирано: