Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Повреден 71-годишен велосипедист во Скопје

фото: Centar.mk

Вчера, во 17.30 часот, било пријавено дека на крстосницата од улицата Живко Фирфов и улицата Коперникова, патничко возило „пежо 206“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А. З. (49) од Скопје, удрило во велосипед, управуван од А. М. (71) од Скопје.

Во незгодата велосипедистот добил тешки телесни повреди, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на незгодата од екипа на СВР Скопје.

спонзорирано: