Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Наутро постудено, напладне дожд и топло време – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Утре ќе има зголемена облачност и ќе дува засилен североисточен ветер, а во јужните делови ќе има услови за локален дожд. Зголемена облачност ќе има и во сабота, а потоа следува период на посончево време со пониски утрински температури.

Прогноза за 19.09.2020
Минимална температура: 11°C до 20°C
Максимална температура: 22°С до 29°C
Променливо облачно со слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 20.09.2020
Минимална температура: 7°C до 16°C
Максимална температура: 24°C до 29°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер.

Прогноза за 21.09.2020
Минимална температура: 5°C до 14°C
Максимална температура: 24°C до 30°C
Утрото постудено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер.

спонзорирано: