Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Метеоролозите со детална анализа: Пад на температурите, дожд и грмежи

Од денес повремено ќе се зголемува облачноста и благо ќе се намалува дневната температура. Во четврток и петок претежно попладне ќе има услови за краткотрајна локална нестабилност со пороен дожд и грмежи и засилен северен ветер.

Прогноза за 16.09.2020
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 27°С до 32°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Прогноза за 17.09.2020
Минимална температура: 10°C до 18°C
Максимална температура: 24°C до 30°C
Сончево со умерена облачност, попладне на места нестабилно со пороен дожд и грмежи и повремено засилен ветер.

Прогноза за 18.09.2020
Минимална температура: 11°C до 18°C
Максимална температура: 25°C до 31°C
Сончево и ветровито со умерена облачност, попладне на места со услови за појава на краткотрајна нестабилност.

спонзорирано: