Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Нова цена на горивата

фото Pixabay

Утре, стандардно, како и секој понеделник се очекува Регулаторната комисија за енергетика да ги соопшти новите цени на горивата.

Според последните одлуки малопродажните цени на бензините „евросупер БС-95“ и „евросупер БС-98“ и на „евродизел“ (Д-Е В) останаа на исто ниво и со тоа малопродажната цена на „евросупер БС-95“ изнесува 59,5 денари/литар, малопродажната цена на „евросупер БС-98“ изнесува 61,5 денар/литар и малопродажната цена на „евродизел“ (Д-Е В) изнесува 52 денара/литар.

Какви ќе бидат новите цени, ќе се знае во понеделник напладне.

спонзорирано: