Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Времето се менува: Што прогнозираат синоптичарите за продолжениот викенд?

Следува период на сончево и топло време со пораст на дневната температура. За време на викендот ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Прогноза за 28.08.2020
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 28°С до 35°C
Сончево и топло. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. УВ=8

Прогноза за 29.08.2020
Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 32°C до 37°C
Сончево и топло. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. УВ=9

Прогноза за 30.08.2020
Минимална температура: 14°C до 23°C
Максимална температура: 33°C до 38°C
Сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=9

спонзорирано: