17.8 C
Скопје
14. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Showbiz Во тренд...

ФОТО: Причина за славење во семејството – Талат од „Преспав“ објави фотографија од својата мајка

Актерот Дритон Вејсели, кој македонската публика го засака од улогата на Талат од серијата „Преспав“ ретко споделува фотографии и информации од приватноста.

Меѓутоа, овој пат актерот направи исклучок и на „Инстаграм“ сподели фотографија со неговата мајка, а причина беше нејзиниот роденден.

„Среќен роденден мамо“, напиша тој во опис на фотографијата.