Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Кога да очекуваме стабилизација на времето?

Продолжува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи.

Денес локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме и со пообилен пороен дожд (над 30 л/м2) и силен ветер, електрични празнења и изолирана појава на град.

Од утре температурата ќе биде во благ пораст, а нестабилно ќе биде претежно во попладневните часови.

Прогноза за 08.08.2020
Минимална температура: 14°C до 21°C
Максимална температура: 25°С до 32°C
Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер. УВ=6

Прогноза за 09.08.2020
Минимална температура: 14°C до 22°C
Максимална температура: 27°C до 34°C
Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од североисточен правец. УВ=7

Прогноза за 10.08.2020
Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 28°C до 34°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ=8

спонзорирано: