Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Метеоролозите предупредуваат: Следува невреме низ Македонија

Под влијание на циклонска активност од денес следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, особено денес и утре, кога локално се очекува обилен пороен дожд (над 30 л/м2), силен ветер, електрични празнења и изолирана појава на град.

Прогноза за 07.08.2020
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 25°С до 30°C
Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер. УВ=6

Прогноза за 08.08.2020
Минимална температура: 14°C до 21°C
Максимална температура: 25°C до 32°C
Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец. УВ=6

Прогноза за 09.08.2020
Минимална температура: 14°C до 22°C
Максимална температура: 27°C до 34°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ=7

спонзорирано: