-9 C
Скопје
20. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија Во тренд...

Казни за 271 лице за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (31.07/ 01.08.2020) во целата земја по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистриран е 271 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.