13.8 C
Скопје
18. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Направи Сам Во тренд...

Со топлото време доаѓаат и змиите: Фрлете го овој прав низ дворот и веќе никогаш нема да видите змија

Со топлото време доаѓаат и змиите: Фрлете го овој прав низ дворот и веќе никогаш нема да видите змија!

Сите секако сте слушнале за сода бикарбона. Но, веројатно не сте слушнале за уште една примена која навистина е неверојатна. А толку е едноставна. Содата наводно штити од змии.

Веројатно никој не сака да сретне змија во својата градина, под автомобилот или во гаража! Еве како можете да се заштитите од овие опасни животни.

Со прав од сода бикарбона посипете низ градината и дворот и ќе ги избркате змиите.

Па така, ако се плашите од змии посипете сода низ градината. Некои велат дека е ефикасно, но сепак не постојат конкретни докази.