Секогаш во средиштето на збиднувањата...

МВР со жесток демант: Лажна е веста за поткуп во вид на социјална помош

Во врска со информацијата обајвена во дел од интернет порталите дека во Велес се давани пари како поткуп во вид на социјална помош на граѓаните, Ве известуваме дека во СВР Велес ниту е пријавен таков настан ниту пак е постапувано за таква работа, соопштија од МВР.

– Апелираме до овие медиуми да не изнесуваат невистини, особено во период на предизборен молк. За сите потребни информации стоиме на располагање на медиумите, се вели во демантот на МВР.

loading…