Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Каква порака му праќа Јохан Тарчуловски на Мицкоски: наместо во кампања, се бања на Свети Наум

Дали Јохан се откажа од кампања, на последниот ден се капи лабаво на Свети Наум, пишуваат твитерџиите.

-Дали Јохан го виде поразот на Мицкоски и на последен ден од кампањата ужива во Охрид на Свети Наум, прашуваат твитерџиите.

Јохан Тарчуловски, кандидат за пратеник, најактивен во кампањата на ВМРО-ДПМНЕ 🙂

Gepostet von Seir am Sonntag, 12. Juli 2020