Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Локално

Утре и задутре времен сообраќаен режим на улица Александар Урдаревски

Град Скопје известува дека поради финално асфалтирање на улицата Александар Урдаревски во Бутел, во наредните два дена ќе биде воведен времен сообраќаен режим на улицата.

Утре 9 јули, четврток, улицата Александар Урдаревски целосно ќе биде затворена за сообраќај на потегот од кружниот тек до крстосницата со улицата Натанаил Кучевишки.

На 10 јули, петок, улицата Александар Урдаревски целосно ќе биде затворена за сообраќај на потегот од крстосницата со улицата Натанаил Кучевишки до крстосницата со улицата Бутелска.

Сообраќајот во овој дел од градот во наредните два дена, додека се одвиваат градежните работи, ќе биде преносачен по улицата Цетинска. Исто така, и возилата од јавниот превоз кои сообраќаат по улицата Александар Урдаревски во наредните два дена ќе бидат пренасочени.

Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да бидат внимателни и да ја приспособат својата брзина на движење според условите на патот.

Можеби ќе ве интересира

СДСМ: Срамна е постапката на Град Скопје да им се забрани влез во автобус на лица со попреченост кои се со придружба на куче

M T

Град Скопје ќе го раскине договорот за новогодишно украсување на градот

M T

Град Скопје доделува парична помош за настраданите во пожарот во Тетово

M T

Шилегов: Град Скопје секогаш ќе биде партнер на СКСЗМ во подобрувањето на локалниот економски развој

M T

Град Скопје: Во Дрисла не се согорува опасен отпад без дозвола

M T

Град Скопје: Финансираме многу манифестации и проекти, но не ги организираме

M T