Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Обид за силување го потресе Пробиштип

ОВР Пробиштип поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(35) од Пробиштип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“. На 26.06.2020 околу 01.00 часот во Пробиштип, на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“, пријавениот со употреба на физичка сила се обидел да изврши обљуба над 43-годишна жена од Пробиштип.

error: Соддржината е заштитена.