Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Апсење во Тетово

Фото: Centar.mk

На 28.06.2020 во 22.40 часот, во близина на угостителски објект покрај регионалниот пат Тетово – Јажинце, во тетовското село Пршовце, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода М.И.(20), од тетовското село Слатино, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно расчистување на случајот ќе му биде изготвен поднесок.

error: Соддржината е заштитена.