Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Слушнете ја новата песна на Роберт Билбилов – Тажно диско

Само неколку недели по издавањето на дуетот “Светот е” со Тамара Тодевска, Роберт Билбилов повторно ги почасти своите фанови со уште една нова песна, насловена “Тажно диско.”

Музиката и аранжманот за песната ги направи самиот Роберт а за текстот се погрижи Игор Џамбазов.

Видео записот со текстот на песната можете да го погледнете на следниот линк:

спонзорирано: