17.8 C
Скопје
14. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија Во тренд...

Османи предупредува: Бројката денеска е уште повознемирувачка

Вицепремиерот Бујар Османи денеска предупреди дека бројката на новозаразени е уште повознемирувачка и апелира да се почитуваат мерките на претпазливост.

„Можноста да се биде позитивен или да се биде во контакт со некој кој е позитивен во последниве неколку денови е многу голема. Затоа апелирам да се однесувате како да сте позитивни или како да е позитивен секој со кого што контактирате. Не треба многу за да се заштитите: не верувајте им на теориите на заговор, маската ја намалува трансмисијата за 79%, не предизвикувајте смрт на вашите роднини“, напиша Османи на својот профил на Фејсбук.

Во П.С. тој напиша: Денеска бројката е уште повознемирувачка!