Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Зекири позитивен – пред три дена беше на телевизиска дебата со Јанушев

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири кој денеска објави дека е позитивен на коронавирусот, и оти заразени се и неговата сопруга, но и ќерката пред три дена беше на дебата со неговиот колега од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Дуелот беше на ТВ 24 и траше повеќе од час. Дебатата ја водеше новинарката Душица Мрѓа. Засега нема информации дали двајцата ќе одат во самоизолација.