Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Мухамед Зекири позитивен на ковид 19

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири потврди дека е позитивен на корона вирусот заедно со сопругата и бебето

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири на својот фејсбук профил потврди дека е позитивен на корона вирусот заедно со неговата сопруга и тримесечното бебе.

,, За среќа немам никакви симптоми но тестот покажа позитивен резултат . Уште еднаш апелирам до сите да не го потценуваат вирусот и да бидат максимално внимателни, напиша Зекири на фејсбук со извинување до сите со кои во последните денови бил во контакт и жалење што ненамерни ги вовел во незавидна ситуација.