17.8 C
Скопје
14. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Ги бркал со автомобил и се заканувал дека ќе ги убие

фото Centar.mk/Arhiva

31-годишен скопјанец им се заканувал на две лица од Чаир. Тој со автомобил ги бркал и според пријавата, сакал да ги убие.

-Вчера околу 17.25 часот во Полициската станица Чаир, Х.В. и К.В.(47) пријавиле дека лице со патничко возило „ауди“ ги бркал со возилото и сакал да ги убие. Полициски службеници извршиле пребарување на теренот и го пронашле Г.И.(31) од Скопје и возилото „ауди“ што го управувал. Исто така, била пронајдена и една лопата со која било извршено оштетувањето на патничко возило „мицубиши“, а Г.И. бил приведен, велат од полицијата.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.