Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вечерва драма среде Скопје: Пукано од автомати од две возила среде Скопје, а ова се екслузивните детали

Вечерва нешто пред 18 часот О.И. пријавил дека на улицата “Христијан Тодоровски Карпош “новиот дел после подвозникот од десната страна ,од два -автомобили , едното Фолксваген Пајтон сива боја и ПМВ Ауди 4 црна боја, во правец на О.И. од страна на неколку лица било пукано со автоматско оружје но никој не бил повреден.

неофицијално Centar дознава дека пријавителот посочи дека препознал дел од напаѓачите.

Се работи на расчистување на случајот.

error: Соддржината е заштитена.