Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Намалување на бројот на новозаразени – од рекордни 700 теста, само 23 нови случаи

23 нови случаи се регистрирани во последните 24 часа, а не е регистриран ниту еден смртен случај.

Како што јавуваат медиумите, резултатите се добиени по изработени над 700 теста, а ваквата информација се уште не е официјално потврдена од здравствените власти.

Со ова вкупниот број на позитивни тестови во Македонија достигна 1921.

error: Соддржината е заштитена.