Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија ТОП ВЕСТИ

Облачно и посвежо време со врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно и значително посвежо со засилен, повремено и силен северен ветер, информира УХМР.

Ќе има и врнежи од дожд, особено претпладне, а во јужните делови ќе бидат пообилни, локално поројни и проследени со грмежи.

Максималната температура ќе достигне од 16 до 22 степена.

Во Скопје, променливо облачно и свежо, претпладне со повремен дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 18 степени.