Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Владата ги чести граѓаните: Викенд без ДДВ, еве за кои производи

Граѓаните ќе имаат прилика да купуваат за време на ВИКЕНД без ДДВ.

Преку поевтини цени за граѓаните потикнуваме потрошувачка и раст во одредени продажни сектори, како што се продавници за гардероба, бела техника, санитарија и книги, соопшти премиерот Оливер Спасовски.

error: Соддржината е заштитена.