Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Почина Драган Вучиќ

Познатиот македонски водител и пејач, Драган Вучиќ почина денеска на 65 годишна возраст.

Веста за неговата смрт ја потврдил синот, Мартин Вучиќ за „Убавина и здравје“.

Се уште не се познати дополнителни детали поврзани со причините за смртта.

Фестивалот „Макфест“ на својата официјална Фејсбук страна во сеќавање на Вучиќ ја објави песната „Свирете ја зајди, зајди“ која тој ја има компонирано.

спонзорирано: