Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Заразата се прошири во уште еден град: 25 нови случаи на коронавирус, сега има 354 заразени низ Македонија

Нови 25 случаи на коронавирус во Македонија, со што бројот на заразени достигна 354.

Седум од заразените се во Скопје , 7 во Куманово, Прилеп – 2, Тетово – 5, Струга – 2, Гевгелија 1, Кочани 1.

Од Министерството за здравство информираа дека починала уште една жена од Лабуништа, струшко како последица на коронавирус.

error: Соддржината е заштитена.