Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Филипче: Одржувајте два метра растојание во маркетите или кога комуницирате со луѓе

Одржувајте два метра растојание кога одите во маркет или комуницирате со луѓе, порача министерот за здравство, Венко Филипче, на неговиот профил на „Фејсбук“.

„На овој начин го спречувате ширањето на коронавирусот и спасувате животи. Граѓаните во период на инкубација може да се преносители на болеста, а да не се свесни за тоа. Доколку имате симптоми, не доближувајте се до повозрасните, кои се во најголем ризик од овој вирус“, апелира министерот.

Одржувајте два метра растојание кога одите во маркет или комуницирате со луѓе. На овој начин го спречувате ширањето на…

Gepostet von Венко Филипче am Mittwoch, 25. März 2020

.