8 C
Скопје
26. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Спорт

Ругани ја заразил својата бремена девојка

Фудбалерот на Јувентус, Даниеле Ругани преживува драма поради коронавирусот.

Ругани е првиот италијански играч кој се зарази со новиот вирус, а за работите да бидат уште полоши, тој Ковид-19 го пренел на својата бремена девојка.

-Се надевам дека нема да влијае на бебето, изјави неговата девојка Микела.

Освен Ругани, во клубот од Торино заразен е и Блез Матуиди.

-Бремена сум четири месеци, што ќе се случи сега?, праша Микела.

Сепак, вели дека докторите ја уверувале оти нема да има никакви последици врз бебето.