Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ФОТО: Многумина се прашуваат на што има вкус – Том Хенкс и сопругата покажаа што јадат додека се во изолација

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се заразени со коронавирус и во моментов се наоѓаат во изолација во Австралија, а актерот на социјаните мрежи открива како им поминуваат деновите.

Овојпат холивудскиот актер им открил на своите следбеници што тој и неговата сопруга јадат и им се заблагодарил на луѓето кои му носат храна. Имено, познатиот пар за оброк има тост со го мачкаат со остаток од пивски квасец.

„Им благодариме на помагачите. Ајде да се грижиме за себе и другите. Хенксови“, напишал Том на својот Инстаграм прогил од каде редовно ги известува следбениците за својата состојба.

 

View this post on Instagram

 

Thanks to the Helpers. Let’s take care of ourselves and each other. Hanx

A post shared by Tom Hanks (@tomhanks) on